معدن

به اطلاع سهامداران محترم می‌رساند، هیئت مدیره شرکت با هدف ایجاد درآمد پایدار تصمیم بر فعالیت در حوزه معدن دارند.

در این راستا معادن فلزات رنگین مورد بررسی و بحث قرار گرفتند. تا کنون چندین معدن بازدید شده و مابقی نیز در حال تحلیل و بررسی هستند که انشالله در صورت نتیجه گیری و اطمینان از مطلوب بودن معادن از نظر شاخص‌های اقتصادی و دیگر شاخص‌های مدنظر، تصمیم‌گیری و اقدامات لازم نسبت  به فعالیت در این معادن به طور جدی صورت خواهد گرفت.
امروزه ایجاد معادن از طرق مختلف صورت می‌گیرد. برخی افراد با مطالعه وجو مواد معدنی در یک منطقه را کشف نمود و آن‌ها این حق را دارند که پروانه اکتشاف را دریافت نمایند‌.
گروه دیگر نیز از طریق اجاره معادن دولتی نسبت به بهره برداری اقدام می‌نمایند. هر دو بابت بهره برداری از معادن و فروش مواد معدنی، اجاره ناچیزی را به دولت پرداخت می نمایند که معمولا حقوق دولتی معادن بسیار پایین  بوده و سود معدن نیز افزایش پیدا می‌نماید.

 

 

آیین نامه بهره برداری

 

  • ‌ماده 1 ـ وزارت معادن، و فلزات، معادن شناخته شده را که بهره‌برداری از آن‌ها ضرورت دارد به نحو مقتضی تجهیز و آماده بهره‌برداری می‌نماید.

  • ‌ماده 2 ـ وزارت معادن و فلزات مشخصات هر یک از معادن آماده را با توجه به مفاد ماده 2 قانون معادن به منظور تعیین بزرگ و یا غیر بزرگ بودن معدن به‌شورای عالی معادن گزارش می‌نماید.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، خیابان آبکوه، آبکوه 16،پلاک۲، طبقه دوم واحد 201

تلفن: ۰۵۱۳۸۴۰۸۷۵۹

 

ایمیل: info@azadegankhb.ir

© کلیه حقوق این تارنما متعلق به مجتمع اقتصادی آزادگان خراسان می‌باشد

طراحی سایت و سئو توسط شرکت متین