بورس

به اطلاع سهامداران گرامی می‌رساند. به دلیل امنیت در سرمایه گذاری در بورس و برخورداری از حمایت قانون و مقررات و با توجه به این که سرمایه گذاری در بورس باید همراه با تجزیه و تحلیل مالی و به صورت آگاهانه باشد.
ما با هدف مدیریت بهینه سرمایه های شرکت، بخشی از سرمایه نقدی را به فعالیت در این حوزه اختصاص دادیم. همچنین کارگزار عامل نیز آینده نگر خوارزمی می‌باشد.
چرا که سرمایه گذاری در بورس نیازمند اطلاعات کافی و دانش بالا در این زمینه است. انشاالله به یاری خداوند هم بتوانیم در این زمینه نیزسربلند باشیم.
بورس‌اوراق بهادار یک بازار متشکل سرمایه‌ای است که در آن سهام شرکت‌های خصوصی و دولتی طبق قانون خاصی خرید و فروش می‌شود.
همچنین از طریق جذب و به‌کار انداختن سرمایه ‌های راکد، حجم سرمایه‌ گذاری در جامعه را بالا می‌برد. بین عرضه‌کنندگان و تقاضاکنندگان سرمایه ارتباط برقرار می‌کند و معاملات بازار سرمایه را تنظیم می‌نماید. این بازار با قیمت‌گذاری سهام و اوراق بهادار تا حدودی از نوسان شدید قیمت‌ها جلوگیری می‌کند.

معاملات سهام فقط از طریق دلال سهام که کارگزار نامیده می‌شود، امکان‌پذیر است. کارگزاران‌بورس شرکت‌هایی هستند که واسط بین سازمان بورس و معامله‌گر قرار می‌گیرند. این شرکت‌ها تحت مجوز بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند. کارگزار در واقع واسط بین معامله‌گر و بازاربورس می‌باشد.

بورس مجتمع اقتصادی آزادگان